نمایش دادن همه 2 نتیجه

محصولات برند Epastigel

اپاستیژل کپسول‌های ژلاتینی نرم حاوی 500 و 1000 میلی‌گرم ماده موثره ایکوزاپنتائنوییک اسید (EPA) می‌باشد. EPA یک اسید چرب غیراشباع است که ماده موثره اصلی روغن ماهی و یک ترکیب آنتی‌اکسیدان و ضد التهاب است.

 

مطالعات زیادی در زمینه اثربخشی EPA در بیماری‌های مختلف قلبی-عروقی و متابولیک در کشورهای ژاپن و آمریکا صورت گرفته است. بسیاری از این مطالعات نتایج امیدوار‌کننده‌ای درباره اثربخشی EPA در کاهش خطر بیماری های قلب و عروق و کاهش چربی خون گزارش داده‌اند.

کپسول ژله‌ای 1000 میلی‌گرم epastigel

اپاستیژل از نگاه علمی

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 2019 استفاده از EPA را برای پیشگیری از حوادث قلبی-عروقی و همچنین بیماران با سطح خونی بالای تری‌گلیسرید مورد تایید قرار داد. طبق نتایج مطالعات بالینی کنترل شده، EPA با دوز روزانه 2 تا 4 گرم می‌تواند به میزان 33% سطح خونی تری‌گلیسرید را کاهش دهد و احتمال بروز حوادث قلبی-عروقی مانند سکته قلبی، سکته مغزی، نیاز به مداخلات جراحی قلب، و آنژین ناپایدار را به میزان 30% کاهش دهد. همچنین مطالعه‌ای در ژاپن مشخص کرد که در افق زمانی 5 ساله مکمل درمانی با EPA می‌تواند به میزان چشمگیری از نیاز به مداخلات جراحی و مرگ ناشی از حوادث قلبی پیشگیری کند. EPA با ایجاد اخلال در فرایند تصلب شرایین و مهار التهاب و رسوب کلسترول بد (LDL) مانع ایجاد حوادث ناگوار قلبی-عروقی برای بیماران می‌گردد.

کپسول اپاستیژل

تفاوت اپاستیژل با مکمل‌های امگا 3

اپاستیژل از نظر منبع، میزان و خلوص ماده موثره با فراورده‌های روغن ماهی موجود در بازار دارویی دنیا تفاوت‌های مهمی دارد.

  • ماده موثره موجود در اپاستیژل از ماهی آنچووی استخراج شده است که به دلیل عمر پایین این ماهی، فلزات سنگین علی الخصوص جیوه در روغن این ماهی وجود نخواهند داشت.
  • خلوص ماده موثره در کپسول‌های اپاستیژل حدود 98% میباشد و برخلاف فراورده‌های رایج که 180 میلی‌گرم EPA دارند در هر کپسول اپاستیژل، 500 یا 1000 میلی گرم EPA وجود دارد.
  • در فراورده‌ی موجود در بازار گونه‌ای دیگر از امگا 3 به نام دوکوزاهگزائنوییک اسید (DHA) وجود دارد که دارای خواص بالابرنده کلسترول می‌باشد و در بیماران با کلسترول بالا توصیه نمی‌شود.
  • اپاستیژل میتواند عوارض نامطلوب ناشی از مصرف استاتین‌ها از جمله میوپاتی را کاهش دهد.
  • در مصرف طولانی مدت EPA مزایای قلب و عروق به میزان چشمگیری افزایش میی‌باید و تا 25% میزان مخافظت از بافت ماهیچه‌ای قلب را سبب می‌شود.